Medlemmer af LAPs Landsledelse

Se kontaktinformationer til forretningsudvalget samt landsledelsen.

Hanne Wiingaard

Faxe

Medlem af Forretningsudvalget og presseansvarlig

Mobiltelefon: 21 63 73 14

E-mail: wiingaard@lap.dk

Helle Sibbersen

Odense

Medlem af Forretningsudvalget og presseansvarlig

Telefon: 29 72 17 77

E-mail: helle@lap.dk

Lenette Rasmussen

Middelfart

Medlem af Forretningsudvalget og presseansvarlig

Telefon: 28 74 81 38

E-mail : lenette@lap.dk

Bettina Kræmer Mærsk

 
Fredericia

E-mail: bettina@lap.dk

Cornelius Christiansen

København

Telefon: 27 57 58 83

E-mail: cornelius@lap-kbh.dk

.

Grethe Kristine Nørgaard

Silkeborg

Telefon: 26 80 95 14

E-mail: grethe-kristine@hotmail.dk

 

 

Hanne Carlsen

København NV

Telefon: 29 79 99 57

E-mail: carlsenhanne755@gmail.com

 

Henrik Kromann Hansen

Aalborg

Telefon: 61 54 10 45  (træffes mandag – fredag mellem 8.00 og 16.00)

E-mail: hkh@lap.dk

Lene Kristiansen

København N

Telefon: 30 11 59 19

E-mail: kristiansenlene@yahoo.dk

Shiva Khanjani

København

Telefon: 28 74 18 69

E-mail: shiva95pf@gmail.com

Steen Moestrup

Hillerød

Mobiltelefon: 28 22 27 65

E-mail : steen@lap.dk

Tom Jul Pedersen

Århus

Telefonnummer: 29 88 45 32

E-mail: tomjulpedersen@gmail.com

1. Bor i Århus.
2. Ved meget om de største forskelle der er på raske og sindslidende.
3. Har indsigt i hvad god undervisning er for målgruppen, samt ditto for dem der dyrker idræt.
4. Går ind for positiv psykologi, som er hvor man focusere på det positive, det der giver energi, som er opbyggeligt.
5. Læs merer om mine idder under livsglædegruppen, inden for LAP, eller klik ind på www.venlige.dk
6. Hvis du har spørgsmål til mig, er du velkommen til at skrive til mig på min e-mail adresse

Torben Juhl

Hundested

Telefon: 26 91 58 02

E-mail: torben_juhl@yahoo.dk